Плуканата на баба и! Досега невидена слика од принцезата Дијана открива неверојатна сличност со нејзината внука

Објавена е досега невидена фотографија од принцезата Дијана, а фановите не можеа а да не ја забележат необичната сличност со нејзината внука Шарлот.Братот на покојната принцеза од Велс, Ерл Спенсер (59), сподели прекрасна семејна фотографија со Дијана и нивната мајка од 1967 година. View this post on Instagram A post shared by Charles Spencer (@charles.earl.spencer)Во трогателна објава на Инстаграм, на сликата е прикажан Ерл Спенсер на лулашка во градината, додека Дијан стои до него, додека Френсис нежно го држи. Фотографијата е направена во Althorp Estate во Западен Нортхемптоншир.Мајка Френсис тогаш имала 31 година, Ерл Спенсер три години, а Дијана околу шест.– Сакам кога секој од нас изгледа среќен. Во оваа фаза од мојот живот, мајка ми ми го даде прекарот „Buzzz“ – затоа што имав бескрајна енергија на прилично среќна и зафатена пчела – напиша Спенсер.Стотици следбеници се согласија дека  принцезата Шарлот е ликот и сличноста на младата Дијана. „На оваа фотографија навистина можете да ја видите принцезата Шарлот во Дијана!!“, „Дијана изгледа исто како Шарлот. Прекрасно сеќавање!“, „Принцезата Шарлот е плукната Лејди Дијана. Сеќавањето на вашата прекрасна сестра живее.“, „Тоа е беше првото нешто што помислив. Шарлот изгледа исто како нејзината баба принцезата Дијана“, беа само дел од коментарите. View this post on Instagram A post shared by Princess Charlotte Wales (@hrhprincesscharlottee)И не е првпат да се забележи оваа сличност. Во 2020 година, принцот Вилијам и принцезата Кејт објавија серија семејни фотографии за да го прослават Денот на татковците и роденденот на Вилијам. Илјадници луѓе ја коментираа насмевката на Шарлот и рекоа дека е слична на нејзината баба, која била инспирација за едно од нејзините средни имиња.Princess Charlotte and her Grandmother Diana, Princess of Wales ❤️😊#PrincessDiana #PrincessCharlotte pic.twitter.com/82UGsb9Tj4— The British Prince (@Freedom16356531) February 26, 2024Принцезата Дијана почина на 36-годишна возраст кога автомобилот во кој беше со нејзиниот вереник Доди Ал Фајед со голема брзина удри во ѕидот на тунел во Париз на 31 август 1997 година. Доди остана мртов на лице место, додека Дијана почина четири часа подоцна во болница. 

Пронајдете не на следниве мрежи: