Познати се сите четврт финалисти во Лига Европа

Комплетирана е листата на четврт финалисти во фудбалската Лига Европа.Меѓу најдобрите осум екипи во ова натпреварување се пласираа: Челзи, Њукасл, Бенфика, Лацио, Базел, Тотенхем, Рубин и Фенербахче.Резултати:Челзи-Стеауа 3:1 (прв натпревар 0:1)Њукасл-Анжи 1:0 (0:0)Бордо-Бенфика 2:2 (0:1)Лацио-Штутгарт 3:1 (2:0)Зенит-Базел 1:0 (0:2)Интер-Тотенхем 4:1 (0:3)Рубин-Леванте 2:0 (0:0)Фенербахче-Викторија Плзен 1:1 (1:0)Извлекувањето на двојките за четвртфиналната фаза ќе биде извршено во петок во седиштетот на УЕФА во Нион.
МакфаксКомплетирана е листата на четврт финалисти во фудбалската Лига Европа.Меѓу најдобрите о

Пронајдете не на следниве мрежи: