Поради смртта на Оливер, неутешната Северина ја одложи објавата на новата песна

Популарната сплитска пејачка Северина поради смртта на Оливер Драгојевиќ ја одложи објавата на новата песна „Магија“ која ја сними со Јала Брат.


„Денеска не можам да ја објавам новата песна, не можам да зборувам, да јадам, а ни да спијам ниту би можела да се радувам… Ајде малку да тагуваме… Ќе има песни … Почивај во својата песна, Мој Галебе’, напиша Северина.

Северина со емотивна објава на својот Фејсбук профил се прости од легендата на регионалната музичка сцена.
„Ова е тешко, ова нема смисла, ова е претешко…На неговите песни ги учев првите зборови. Ова е многу тешко и не сакам да верувам. Тој е папе на сите Далматинци. Неговите песни влегоа во нас низ мајчиното млеко. Тој е во мојата ДНК, во твојата и во сите нас. Те сакам, папе. Плачем, папе. Прости ми, папе…Сите плачеме“, напиша Северина на далматиснки на својот Инстаграм.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.