Појадок или брз ручек со палента

Јадењето квалитетен и нутриционистички богат појадок навистина вреди. Покрај тоа што ќе ве наполни со енергија за целиот ден, тоа ќе ве спречи да грицкате глупости пред ручек. Денес најдовме една навистина одлична идеја што можете да ја испробате веднаш!
Основите за овој појадок се различни. Од класичен грчки јогурт, овошна основа што е всушност густо смуди, овесна каша, па сè до новиот тренд – палента. Слатката варијанта може да вклучува грчки јогурт, мед, шумско овошје, круши, смокви, бадеми и други ореви. Солената варијанта во која можете да уживате, добро ќе се спои со јајце, семки од сончоглед, малку маслиново масло и босилек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amanda Paa (@heartbeetkitchen)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.