По Брегзит ќе следува и Мегзит, се повлекува од Британија принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл

Повлекувањето на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл од кралските должности е главната вест денес во британскиот печат, во кој се вели дека кралицата Елизабета не била информирана за одлуката.
Моделирано по поимот Брегзит, повлекувањето на двојката медиумите го нарекоа – „Мегзит“.
Кралското семејство било повредено и разочарано од одлуката, пренесува Би-Би-Си, и се додава дека Хари и Меган не се консултирале со ниту еден член на кралското семејство.
Дали е ова крај на монархијата?

Пронајдете не на следниве мрежи: