По разводот со Харис, Мелина ЗАМИНАЛА ОД СРБИЈА, еве во КОЈА ЗЕМЈА е со денови – го напуштила семејниот дом, а сега и државата

Мелина Џиновиќ, модна дизајнерка, неодамна се разведе од познатиот фолк пејач Харис Џиновиќ, во кој беше вљубена повеќе од две децении, а во брак беа околу 10 години.Сега веќе поранешната сопруга на Харис воопшто не е задоволна од вниманието на јавноста кое го добива во последните недели, па решила да ја напушти Србија, каде живее со години.Како што дознава „Блиц“, Мелина минатата недела отпатувала за Монако, а во моментов е презадоволна од престојот во оваа земја.Таа претходно нагласи колку сака да оди во споменатата земја, а кога ќе се врати во Белград не се знае.
„Таа се запозна со нов маж минатата година“Мелина наводно веќе половина година ужива во романса со бизнисмен кој е две години постар од неа .– На сите им е јасно дека бракот на Мелин и Харис одамна го изгубил сјајот и дека е прашање на денот кога ќе се разведат. Иако нивната врска почнала да се лади многу пред да ја напушти семејната вила, таа успеала да сокрие дека вистинската причина поради која ставила точка на тој брак е маж кој го запознала минатата година и започнала романса со него – истакнал неодамна извор за „Ало“ , и не застана тука.– Нејзиниот нов емотивен партнер важи за еден од најпосакуваните мажи на јавната сцена. Секој слободен момент го користат да бидат заедно, а тој ја опсипува со скапи подароци и внимание, па таа се чувствува како заљубена тинејџерка. Со оглед на тоа дека неговата работа е примарна и дека сака сликата што постои за него да биде неизвалкана, се договориле да го кријат фактот дека се заедно колку што можат. Нивните блиски пријатели се воодушевени од врската, и често се шегуваат дека таа конечно има партнер кој ќе оди со неа – додал истиот извор, тврдејќи дека се гледаат во неговиот луксузен стан.

Пронајдете не на следниве мрежи: