По смртта на сопругат, ја запознав жената на мојот живот: Сè ми изгледаше како бајка, а потоа следеше кошмар кој не го очекував (фото)

Осумнаесет месеци откако ја загуби сопругата од рак на дојка, 45-годишен маж се соочи со предизвици во новата врска. Како што откри, тагата го прогонувала со месеци, но средбата со нова жена му донела радост во животот.– Поминав повеќе од 20 години во брак со сопругата, нашиот однос беше апсолутно одличен, а потоа таа почина. Загубата што ја доживеав беше поразителна, со месеци не сакав ниту да станам од кревет. Меѓутоа, минатиот септември на работа запознав жена која ми донесе нова надеж и среќа. Решив да си дадам втора шанса. И нашата врска започна одлично, но не помина сè како што треба – ја започнува приказната овој човек, а за тоа напишал Сан.Изгледа дека неговото семејство не се согласува со неговиот обид повторно да ја пронајде својата сродна душа.– Зрнца надеж и светлина даде врската со колешка од работа. За да сфати колку сериозно ја сфаќам, ја запознав со поголемиот дел од семејството. Мислев дека ќе бидат среќни за мене, наместо тоа, сите до еден ми кажаа дека мислат дека е рано за нова љубов. Дополнително, нивните зборови силно ме погодија. Иако оддалеку се чинеше дека сме прекрасен пар, во креветот докажа дека никогаш ништо не може да се случи. Мојата ерекција е упорно отсутна. Тоа е толку фрустрирачки за мене. Чувствувам дека ја разочарав новата девојка, додека сè уште се чувствувам виновен за мојата покојна сопруга, тотално сум растргнат – признал тој.Следеа коментари на социјалните мрежи, а тие беа полни со поддршка за новата врска.– Не се чувствувајте виновни што се обидувате да продолжите со животот по губењето на саканата личност. Исто така, разговарајте со вашиот нов партнер за вашите чувства и смирете се.– Со оглед на физичките фактори кои можат да влијаат на сексуалната дисфункција, би било добро да се консултирате со лекар за да се исклучат можните здравствени причини за проблеми со потенцијата.– Новите почетоци по губењето на саканата личност може да бидат предизвикувачки, но со поддршка, комуникација и разбирање, имате можност да најдете среќа и исполнетост во новата врска.

Пронајдете не на следниве мрежи: