Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин

Loading...

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег предизвика гнев кај тамошната јавност.
Фоторепортерите го „фатија“ како со Георгина Родригез и децата шета низ улиците. Препораките и во Португалија се исти, сите да останат во своите домови, доброволно да бидат во изолација. Кафулињата и рестораните се затворени и секој мора да држи растојание од еден метар.
Но, без разлика на апелите Роналдо одлучи да се прошета.

 

loading...