Првата дама на САД направи голема промена во Белата куќа за денот на вљубените, ова ниту Меланија не го има сторено за Трамп

Првата дама на САД Џил Бајден утрово поставила специјално уметничко дело по повод денот на вљубените.
Како што јавува АП претседателот на САД утрово заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.
На огромните срциња пишува „заедно“, „добро“, „храброст“, додека на едно од срцињата пишува „со љубов, Џил“.


Претседателот Џо инаку за медиумите открил дека денот на вљубените инаку бил омилен празник на неговата сопруга, додека таа изјавила дека поради пандемијата имало многу луѓе несреќни, а таа на овој начин сакала да им го разубави денот на многумина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.