Приведена хрватската пејачка Северина- причината ја оставила подзината

Loading...

Цели два часа хрватската пејачка Северина Којиќ ги поминала во полициската станица „Трешњевка“ каде била на испитување поради пријавата на директорката на основното училиште „Матија Губец“, Лилјана Клингер.
Директорката пред полицијата кажала дека Северина на 10 март и се заканувала, по што пејачката била приведена.

 

View this post on Instagram

 

Jugo… prosinac 2017. #tb #split #hometown #jugo #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina (@severina) on


-Постапката е тајна, потпишавме изјава во тајност и не можам ништо повеќе да ви кажам, вели адвокатот на Северина, а истото го потврди и самата пејачка откако излезе од станицата.
Таа била изненадена кога ги догледала новинарите пред полициската станица пред почетокот на испитот, пренесуваат хрватските медиуми.
Инаку заканите Северина како што пренела директорката во полициската станица ги упатила кога дошла по сино

loading...