Притвор од 30 дена за Јордан Камчев

Јордан Орце Камчев доби 30 дена притвор како осомничен во истрага за изборна измама.

Претходно пишувавме дека по сознанија на АНБ тој подготвувал бегство надвор од Македонија

Приведен Орце Камчев, се бара притвор, по сознанија на АНБ дека ќе бега!

По овие сознанија тој беше притворен, а потоа судија му одреди 30 дневен притвор.

Се работи за случајот „Плацеви на Водно“ за што повеќе можете да прочитате на линкот подолу:

Притвор за кумот на Груевски, судот ги „замрзна“ спорните плацеви на Водно

Во истиот случај осомничен е и Груевски кој моментално е во бегство:

Груевски присвоил над 1 милион евра од донациите за ВМРО-ДПМНЕ и си купил плац на Водно, тврди Обвинителството

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.