Продолжува падот на температурите: Обилни дождови во наредните денови

Од утре ќе преовладува облачно и посвежо време со пообилни врнежи од дожд.
Таквата временска прогноза ќе се задржи и во вторник и во среда.


Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови на земјава.
До среда ќе остане посвежо преку денот, а потоа температурите ќе бидат во пораст.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.