ПСЖ му понуди неверојатна плата на Роналдо

Пари Сен Жермен не се откажува од намерата да го ангажира Кристијано Роналдо, а за неговата плата е подготвен да издвои по 45 милиони евра годишно.
Парискиот клуб сака да го искористи незадоволството на Роналдо во Реал од Мадрид и да го привлече со примања исти како на Лионел Меси во Барселона. Досега ѕвездата на Реал заработуваше по 21 милион евра годишно.


Роналдо веднаш по освојувањето на Лигата на шампионите најави за можноста да замине од Мадрид, но потоа изјави дека е погрешно разбран и на навивачите им порача дека „ќе се видат следната сезона“.
Откупната клаузула на Роналдо е невројатни една милијарда евра, а ПСЖ е подготвен за трансферот да понуди 150 милиони евра.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.