Работел 3 работи за на сите девојки во училиштето да им купи ружи за Валентајн

Додека голем број од момчињата за Валентајн купиле една или неколку ружи, ова момче од сојузната американса држава Јута купил дури 900 ружи. За тоа како што вели, напорно работел со месеци.
Денеска поклонив 900 ружи, по една за секоја девојка во моето училиште. Мислам дека не може да се спореди чуството кога гледате како секоја девојка од училиштето се шета со ружата што вие сте и ја поклониле, напишал Хајден Годфреј на Фејсбук.


Неговата објава ја споделиле илјадници луѓе.
Своето изненадување го планирал со месеци, паралелно работел три работи за да може да заштеди 450 долари, а со нив да купи 900 ружи.
Цврсто верувам дека ниедна девојка на Валентајн не треба да се почуствува изоставено. Кога јас би се прашувал, Валентајн не треба да го слават само паровите, туку на тој ден да се слави љубовта кон сите луѓе.
Сега вели дека прима по стотина пораки од девојките кои му се заблогадаруваат за ружите.
Многумина ги изненадило и информацијата дека Хајден има девојка, а во врска е шест месеци. Таа во целата оваа приказна како што вели му била најголема подршка.

Пронајдете не на следниве мрежи: