Работнички падна во Куманово

Екипите на Кожув, Фени индустри, Куманово и Лирија забележаа победи во 12.коло, во кошаркарскиот шампионат на Македонија.
Кожув во Битола го порази Пелистер со 82:72 и ја задржа првата позиција на табелата. Фаворитската улога ја оправда и Лирија со победата над Вардар со 81:74.
Струмица, во трилер натпревар загуби од Фени индустри со 76:77. Мекинтош со 21 и Трајковски со 17 поени го предводеа Фени до победата.
Куманово во дербито го победи Работнички со 83:70, Александар Костоски со 29 поени го предводеше домашниот тим до победата.
Табела: Кожув 10/2, Лирија 9/3, Фени индустри 9/3, Куманово 7/5, Работнички 5/7, Струмица 5/7, Вардар 2/10, Пелистер 1/11.
МакфаксЕкипите на Кожув, Фени индустри, Куманово и Лирија забележаа победи во 12.коло, во кошаркарскиот шампиона

Пронајдете не на следниве мрежи: