РАЗЛИКАТА ВО ГОДИНИ НЕМА ВРСКА СО ЉУБОВТА: Сергеј Трифуновиќ безобразен за бракот со 23 години помладата патрнерка

Во медиумите одекна веста за венчавката на актерот Сергеј Трифуновиќ и неговата 23 години помлада избраничка Исидор.Тие двајца договорија тајна венчавка, а екипата на Курир беше на лице место и сними ексклузивни кадри од церемонијата.Двајцата се обидуваат да ја задржат својата интимност подалеку од љубопитните очи, а сега актерот за прв пат проговори за бракот со Исидора.Нема влакна на јазикот за врската со ИсидорСергеј Трифуновиќ во емисијата 360 степени горко зборуваше за своите желби, особено за тоа дека се гледа како дедо опкружен со многу деца, внуци, со бабата што ја сака, па го праша дали е така сега.– Верувам дека да, затоа што, од милион причини. Многу е чудно, сакав семејство и сметав дека тоа е врв на човечките достигнувања и никогаш не бев подготвен да го компромитирам тоа семејство, со никого, за да имам семејство воопшто, па можам само да му кажам благодарам на семоќниот и тоа лице со кое е апсолутно возможно.– Се коментираше разликата во години, има ли врска со љубовта – се осврна водителката на 23-годишната разлика меѓу Сергеј и Исидор.– Нивните коментари немаат врска со љубовта, само тоа што се случи меѓу мене и мојата мажена сопруга има врска со љубовта. Тоа е тоа – рекол актерот, а потоа ги коментирал тврдењата на луѓето дека се променил:– Сосема е сигурно дека има вистина во тоа дека сум се променил, бидејќи мислам дека е многу глупаво човек да не се менува. Секојдневно ја менуваме нашата ДНК, а не самите себе и нашите навики секако ако сме паметни. Веројатно го направив тоа и веројатно беше тој момент „кога ќе ја средиш куќата, тогаш се појавува гостинот“. Навистина почнав да ја чистам куќата речиси една година пред да се појави гостинот, верувам дека ова е чисто резултат на тоа а. Да не ги засукав ракавите да ја средам куќата, дали воопшто ќе се појавеше гостинот ? Но, јас го направив тој труд и фала богу дека е така. View this post on Instagram A post shared by Sergej Trifunović (@whistler_dick)Сергеј зборуваше и за големата промена што ја направи, и за желбата конечно да застане на лудиот камен.– Не ме водеше ништо конкретно, заморот од материјалот. Имам 51 година, иако не изгледам. Одреден момент дојде природно. Во еден момент викнав „ Боже, дај ми нов јас“, сакам да се родам некако нов и некако се случи. Бракот е нешто што е последица, не е нешто што ме промени – изјави актерот во емисијата „360 степени“.

Пронајдете не на следниве мрежи: