Ракометарките на ЖРК Вардар СЦБТ поразени од Кубан

ЖРК Вардар СЦБТ е елиминиран од европските купови за сезонава откако вардарки денеска загубија од Кубан во Краснодар со 17-22 (8-10) во реваншот од третото коло од Купот на ЕХФ.

Вардар во првиот меч, во Скопје, победи со два гола разлика (30-28), но овој резултат не беше доволен за пласман во четврт-финапето.
Првото полувреме беше во поголем дел изедначено, но во финишот македонските ракометарки попуштија, па домаќинките направија разлика од 10-8.
Во вториот дел Русинките само рутинирано одиграа, не дозволувајќи резултатска неизвесност.
Макфакс
 
ЖРК Вардар СЦБТ е елиминиран од европските купови за сезонава откако вардарки денеска загубија од Кубан во Краснодар со 17-

Пронајдете не на следниве мрежи: