Ракометерките го загубија вториот меч со Србија

 Ракометарките на Србија ја совладаа Македонија со 32:25, во вториот контролен меч кој овие две репрезентации го одиграа во Крушевац.Првиот меч, кој се одигра во четвртокот заврши со победа на Македонија со 27:25.Македонските репрезентативки го диктирале темпото во првото полувреме, но во вториот дел Србинките заиграле многу подобро, осбено во одбраната и на крајот стигнале до победата.Билјана Црвенковска со шест голови била најефикасна во македонската репрезентација, кај Србија осум погодоци постигнала Сања Дамјановиќ.
Макфакс Ракометарките на Србија ја совладаа Македонија со 32:25, во вториот контролен меч кој овие две репрезентац

Пронајдете не на следниве мрежи: