Раста итно примен во болница! Раперот дошол во придружба со девојката

Стефан Ѓуриќ Раста денеска, 23 април, е итно хоспитализиран.Како што пренесуваат српските медиуми, тој во болница дошол со силни болки во придружба на неговата девојка Марија Балабан.
Да потсетиме, Раперот неодамна за прв пат зборуваше за својата избраничка, а по тој повод откри дека на 8 август ја одбележале втората годишнина од нивната врска.– Втора годишнина. Јас сум некој што не го сака зборот „годишнина“ затоа што звучи како силна комеморација на нечија смрт. И јас и реков „те молам немој, таа годишнина ми звучи како црно место, ако некој умре прекрсти се и ти“. По Ана навистина немав никакви врски. Поминаа многу години додека не ја најдов Марија и некој со кој ќе бидам долго време и мислам дека навистина ја направив вистинската работа. Не бркав ништо да ми се случи, но навистина го слушав срцето. Го немам тој момент да ги генерализирам сите жени, иако се разведов, исто така мразам да бидам во режимот „тоа не е добро, тоа не е правилно“. Секогаш го оставав моментот дека постои жена која е поинаква и тоа навистина ми се случи и благодарен сум за тоа – изјавил Раста.

Пронајдете не на следниве мрежи: