Резултат неверојатен: Ставете посолен лимон покрај креветот пред спиење

Се што треба да направите е да пресечете еден лимон на четири дела да го ставите во чинија и да го посолите па да го поставите веднаш до вашиот кревет. Ова треба да го повторувате секоја вечер – резултатот е неверојатен.
Еве што се случува:
Ова комбинација го олеснува дишењето, посебно за луѓето кои патат од асма, алергија или се настинати.


– Крвниот притисок се нормализира
– Лимонот ги одбива инсектите, меѓу кои и комарците
– Нема засипнат глас наутро
– Мислите наутро се побистри
– Ќе се разбудите побрзо без кафе
– Просторијата мириса свежо

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.