Репрезентацијата до 17 години загуби од БиХ

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 17 години, во пријателски натпревар одигран во Модрича, загуби со 1:2 од соодветната селекција на Босна и Херцеговина.

Македонија успеала да дојде во водство со погодокот на Петар Петковски во 11.минута, во но продолжение на натпреварот Амер Гојак со головите во 35. и 62.минута направил целосен пресврт за победа на БиХ. Инаку ова беше вториот пријателски меч помеѓу двете репрезентации, првиот кој се одигра во вторникот заврши без голови.
Макфакс
Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 17 години, во пријателски натпревар одигра

Пронајдете не на следниве мрежи: