Ресино нов тренер на Селта

Челниците на Селта, по поразот од Хетафе во рамките на 24.коло во примера, решија да му врачат отказ на тренерот Пако Херера.

Екипата од Виго по третиот последовен пораз се наоѓа на 18-то место на табелата, со четири бодови помалку од Сарагоса која се наоѓа во сигурната зона. За нов тренер раководството на Селта го именува Абел Ресино, кој донеодамна беше тренер на Гранада. Педесет идвегодишниот стратег во кариерата ги има тренирано уште Ваљадолид, Атлетико Мадрид, Кастељон и Леванте.
Макфакс
Челниците на Селта, по поразот од Хетафе во рамките на 24.коло во примера, решија да му врачат

Пронајдете не на следниве мрежи: