Рецепт за ДОМАШНИ ПЕРЕЦИ!

Loading...

Потребно е:
500 гр брашно
250 гр стопен маргарин
200 гр сирење
1 јајце
1 лажичка прашок за пециво
1 лажичка сол
жолчки
сусам
Подготовка:
Измешајте прашок за пециво, брашно, сирење, маргарин, јајце. Месете го тестото, раширете го со сукало и обликувајте ги гевреците со калап. Наредете ги на плех и печете на 200 степени околу 10-15 минути.
Пријатно!

loading...