Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

Ова е навистина едно прекрасно јадење кое што се приготвува на лесен начин, а е сочно и вкусно и сигурно не сте го пробале досега.
Подготовката е навистина едноставна и брза, а вкусот неодолив! Ова јадење ќе го обожувате сите.
Состојки:
– 500 грама пилешко филе;
– 5-6 парчиња млад кромид;
– 300-400 грама блитва;
– 600 милилитри млеко;
– 200 грама сирење;
– 2 лажици брашно;
– сол по потреба;
– бибер;
– оригано.
За да ја видите постапката на подготовка, погледнете го видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.