РИВАЛИТЕ СЕ ТРЕСАТ: Новак направи магија на теренот, сите останаа воодушевени (ВИДЕО)

Ноле ја заврши својата колеџ обука во САД. Ѓоковиќ беше повеќе од добро расположен и даде се од себе во текот на целата вежба.Новак при еден поен направи магија… Ја удри топката зад грб и така стигна до бод.
Novak doing magic during his practice at UCLA 😄👏#california #indianwells #djokovic pic.twitter.com/YbwTaDAjaD— NovakDjokovicFanClub (@NovakFanClub) February 28, 2024
Едно е сигурно, Ноле е расположен и подготвен да се врати во голем стил.Алкараз, Надал и другите ривали можат само да ја размрдаат …

Пронајдете не на следниве мрежи: