Рома противник на Лацио во финалето на италијанскиот Куп

Римските ривали Рома и Лацио ќе играат во финалето во фудбалскиот Куп на Италија, откако Рома во полуфиналниот двомеч беше подобра од Интер, а Лацио претходно го елиминираше Јувентус.Рома и во реваншот беше подбра од Интер, откако на домашен терен римјаните победија со 2:1, во возвратниот натпревар во Милано, Рома победи со 3:2.Дестро (55’ и 69’) и Торосидис (74’) го постигнаа головите за Рома со кои само ја продлабочија кризата на Интер.Жонатан и Алварез без стрелци на головите за Интер, кој речиси е сигурно дека следната сезона нема да настапува во европските клупови.Финалниот натпревар ќе се одигра на „Олимпико“ во Рим на 26.мај.
МакфаксРимските ривали Рома и Лацио ќе играат во финалето во фудбалскиот Куп на Италија, откако Рома во полуфиналниот двомеч

Пронајдете не на следниве мрежи: