РОНАЛДИЊО ВЛЕГУВА ВО РЕАЛИТИ ШОУ! Тој ќе има посебна задача со натпреварувачите, а се наоѓа ДАЛЕКУ од својата земја

Бразилецот Роналдињо де Асис Мореира ќе учествува во реално шоу во Турција.Некогаш, еден од најдобрите играчи во светот, наполни 44 години, а по кариерата се одлучи на многу чуден потег, кој ја шокираше фудбалската јавност.Се очекува тој да дојде во главниот град на Доминиканската Република, Сант Доминго, бидејќи токму таму ќе учествува во реалното шоу „Преживеан“, изјави водителот на програмата Аџун.
Sercan mi Rooney mi?SurvivorSercan mi Ronaldinho mu?Su sekil kariyer yapacaksin pic.twitter.com/adAGJ9ZTYt— Balkolik (@BaIkolik) February 21, 2024
Роналдињо наводно во ова шоу ќе „игра фудбал со натпреварувачите“, па нема сомнеж дека не очекува многу интересна програма.– Го поканив Роналдињо да дојде, ми се заблагодари и немаше никаков проблем. Утре ќе биде со нас во Санто Доминго – изјавил водителот.

Пронајдете не на следниве мрежи: