Роналдо е наш капитен, мој идол…!

Гонсало Рамош кој го даде првиот хет-трик на 22-то Светско првенство во Катар, стана првиот играч после Мирослав Клосе по цели две децении кој дал три гола на еден меч на првиот свој како – стартер.

Клосе во 2002 година на СП во Јапонија и Јужна Кореја дојде до ваков потфат, а сега Рамос се истакна во мечот на кој Кристијано Роналдо му беше резерва, но уште повеќе стана најмладиот фудбалер со хет-трик после – Пеле.

Пронајдете не на следниве мрежи: