Роџер Федерер тргнува од Бризбејн

Швајцарскиот тенисер, пети тенисер во светот, Роџер Федерер, во следната сезона започнува со турнирот во Бризбејн.Организаторите на АТП Турнирот во Бризбејн денес соопштија дека Федерер наредната сезона ќе ја започне токму од овој турнир.

Освојувачот на 17 гренд слем титули прв се пријави за турнирот во Бризбејн.

Турнирот се игра на почетокот на јануари, а како и вообичаено се пријавуваат најдобро рангираните тенисери.

Швајцарецот изјави дека овој турнир, од година во година е се посилен и посилен.
Организаторите на АТП Турнирот во Бризбејн денес соопштија дека Федерер наредната сезона ќе ја започне токму од овој турнир.

Освојувачот на 17 грен

Пронајдете не на следниве мрежи: