Сашо Тасевски: Жртвата да беше од тука немаше појше од 5 или 6 години да добијат, а да беа Албанци ќе киднеа преку граница истиот ден

Нашиот познат актер и активист на социјалните мрежи го коментираше судскиот случај за убиството на ракоментарот Тот, како и пресудите и казни кои беа изречени.

Сашо Тасевски: Жртвата да беше од тука немаше појше од 5 или 6 години да добијат, а да беа Албанци ќе киднеа преку граница истиот ден

Причината за објективните пресуди за убиството на ракометарот е таа што е странец, од земја на ЕУ.
Судот не смееше да си дозволи глупост зашто директно ќе беше под удар на европските судови и мониторџии.
Да беше ова домашно убиство, жртвата да беше од тука, обичен тип, немаше појше од 5 или 6 години да добијат. Да беа Албанци веројатно ни толку немаше да, добијат или ќе киднеа преку граница уште вечерта по убиството.
Вака, беше заебано за судот. Мораше да биде објективен. Големи очи го гледаа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.