Свадбата на векот започна: Домот на Цеца украсен од рано утрово, а еве што прави младоженецот пред венчавката

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ.


Младиот пар штом дозна дека очекува принова веднаш закажаа свадба, а истото го направија пред големиот божиќен пост кој започнува на 27 ноември.
Богдана денеска замина од куќата на Цеца и се упати кон салонот за убавина, а потоа ќе замине во својот дом од каде Вељко ќе ја земе како невеста.

Исто така и Вељко утрово излезе од својот дом, но засега не се знае каде се упатил тој пред венчавката.
На свадбата која утрово започна ќе присуствуваат 500-тини гости, а црковната венчавка е закажана за во Свети Сава во 16:30 часот.
Од рано утрово пред дворот на пејачката се собраа музичарите, а според старата народна ако по утрото се познава денот, ова ќе биде една голема веселба.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.