Северина ги расплака фановите со емотивна порака

Хрватската пејачка Северина денеска точно напладне требаше да го промовира својот најнов спот за дуетот со Јала Брат „Магија“, но наместо спотот на официјалниот Фејсбук профил на пејачката осамна неочекуван пост.
Во постот таа објасни дека не може да го објави спотот токму денеска бидејќи се чувствува претешко, а во продолжение додаде дека наскоро ќе следува и песната.
Пејачката ја повика цела нација да тагува со неа, бидејќи станува збор за голема загуба.
Владата на Хрватска инаку утрешниот ден го прогласи за национален ден на жалост.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.