СЕВЕРИНА ПРИЗНА ДЕКА СЕ БОРЕЛА СО ОПАСНА БАКТЕРИЈА: Открила здравствени проблеми и го најавила својот роденден

Северина во петокот на роденденот на својата пријателка откри дека е болна, поради што претходно откажа неколку настапи. Таа денеска го слави својот 52 роденден кој ќе го помине со своите најблиски.
Една од најголеми ѕвезди Северина денеска го слави својот 52 роденден. Таа ја започна својата кариера уште во 1990 година, а оттогаш објави серија евергрин песни и повеќе од 10 албуми кои забележаа милиони слушатели. Пејачката најави дека вечерва ќе слави роденден, а откри и дека и е лошо.Северина во петокот била на роденденската забава на Карла Каиќ , а таа објави селфи и откри дека има бактерија стрептокока. „Стрептокока и јас“, напиша таа и потоа додаде.– Синоќа го прославивме роденденот на нашата драга пријателка и најжешката модна икона. Беше кратко затоа што имам стрептокока, но уживавме – напиша таа во описот на објавата.Како што дознава „Стори“, на Северина веќе неколку дена и е болна, а поради стрептокока откажала дел од закажаните настапи минатата недела. Се чини дека пејачката сега се чувствува многу подобро, кога се појавила на забавата на својата пријателка и ја објавила својата.

Пронајдете не на следниве мрежи: