Севернокорејскиот лидер бил фан на Чикаго и Тони Кукоч

Познато е дека претседателот човек на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, ја обожува кошарката. Најдобар пример за тоа е неодамнешната посета на Пјонгјанг, на поранешната НБА Денис Родман.Исто така, еден од пријателите на севернокорејскиот лидер открил дека Ким Јонг Ун е голем обожавател на Чикаго Булс и дека меѓу сувенирите има и заедничка фотографија со Тони Кукоч. Тој поседувал и фотографија со една од најголемите ѕвезди во НБА лигата, Коби Брајант.Медиумите во САД се интересираат како и кога настанале тие фотографии.„Мислам дека тоа беше на турнирот во Париз, но не можам тоа да го потврдам. Беше тоа во далечната 1997 година“, рекол поранешниот играч на Чикаго Тони Кукоч.
МакфаксПознато е дека претседателот човек на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, ја обожува кошарката. Најдобар пример за тоа

Пронајдете не на следниве мрежи: