Се зголемуваат цените на горивата

Loading...

Според новата одлука на РКЕ од полноќ ќе се зголемат цените на горивата.

И тоа: малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,00 ден/лит.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 сега ќе изнесува 60,50 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС98 изнесува 62,50 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1), ќе поскапат за 0,50 ден/лит.

Новата цена на дизелот ќе биде 49,50 ден/лит, додека на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 ден/лит.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...