Се скарале за паркинг во Аеродром, па се истепале

На 08.06.2020 околу 10:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Ќ.(42) од Скопје и И.С.(54) од Скопје.
Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекшоците против јавниот ред и мир.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.