Се судрија воз и автомобил кај Криволак

На 07.06.2019 година во 21:30 часот било пријавено дека на железничката пруга Градско-Неготино на премин преку пругата кај с.Криволак се случила железничка незгода помеѓу товарен воз управуван од Г.Т.(34) од Скопје и патничко моторно возило „Рено“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.М.(56) од с.Тимјаник-неготинско.


Повредени лица нема, причинета е материјална штета.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Неготино.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.