СИНОТ НА КАДИРОВ НОСИ ЧАСОВНИК ВРЕДЕН МИЛИОНИ: На раката на петнаесетгодишникот аксесоар од ДИЈАМАНТИ

Синот на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, Адам Кадиров, носи часовник вреден речиси 1,5 милиони долари.

Часовникот Audemars Piquet од колекцијата Royal Oak, виден на раката на Адам Кадиров, беше идентификуван од страна на истражителот на Антикорупциската агенција Олег Јемељанов. Часовникот е обложен со дијаманти.

СИНОТ НА КАДИРОВ НОСИ ЧАСОВНИК ВРЕДЕН МИЛИОНИ: На раката на петнаесетгодишникот аксесоар од ДИЈАМАНТИ

Претходно Рамзан Кадиров во медиумите објави дека неговите малолетни синови Ахмат, Ели и Адам биле испратени на делови на фронтот во Украина.

Ова налути многу корисници на Твитер, а коментарите како „Не разбирам како овие луѓе го мразат Западот и водат западен живот и стил, носат скапа облека, часовници, iPhone-и“, „Сите тие се борат против „злобниот“ Запад , и ги носат нивните брендови“, „Криминален потфат што се маскира во земји. Милијардерите и глобалните елити се она што го произведува Русија додека постарите луѓе цела зима клечат за нив во тоалетите на отворено низ целиот „руски свет“.

Тогаш тој ги повика говорниците кои тврдат дека неговите роднини не учествуваат во специјалната операција „во блиска иднина да се фатат со момчињата и да се уверат дека Ахмат е сила!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.