Синот на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, приклучен на респиратор

Пратеникот од ХДЗ и син на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, Мирослав Туѓман е заболен од Ковид-19 и во моментов се лекува во хрватската Клиника за инфективни болести д-р Фран Михаљевиќ.
Според „Вечерњи лист“, Туѓман со денови се борел со последиците од инфекцијата со Ковид-19 и поминал низ фази на подобрување и влошување на болеста.Неговата сегашна состојба дополнително се влошила, па според „Вечерњи лист“, тој е поврзан на апарати за дишење од неделата. Од болницата велат дека неговата состојба во моментов е стабилна.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.