СКАНДАЛ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ПОРАДИ РАСИЗАМ? Пејачката проговори за КОНФЛИКТОТ во Кан, а еве како започнало се (ВИДЕО)

Пејачката Кели Роланд проговори за инцидентот од црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал , чие снимање брзо го обиколи светот.43-годишната поранешна членка на Destiny’s Child тврдеше дека имало други жени кои не личат на неа, а кои биле третирани поинаку.– Жената знае што се случило. Таа знае што се случи – рече таа и додаде дека и таа „има граница и толку“.
– Имаше и други жени кои беа на тој тепих, кои не личеа баш како мене, а не ги караа, туркаа или им рекоа да се симнат – дополнително појасни што се случило кога присуствувала на премиерата на францускиот филм „Марчело. Мио“, во црвен фустан. Тогаш многу луѓе забележале дека таа се скарала со обезбедувањето.Припадничката на обезбедувањето ја кренала раката за да ја одведе до местото на настанот, а Кели реагирала прилично бесно. Таа го крена прстот за да ја опомене жената пред толпата. Во таа ситуација, обезбедувањето изгледа избезумено и одговори на Кели, која нагло се сврте и продолжи со својата тирада додека се качувала по останатите скали.Во меѓувреме, експерт за читање усни откри што всушност кажала Кели за време на вжештената интеракција со Французинката.
Omg French Karen had Kelly Rowland all the way fucked up at Cannes pic.twitter.com/dubBT3IiF9— chris evans (@notcapnamerica) May 21, 2024
Таа тврди дека интеракцијата започнала кога член на обезбедувањето и згазнал на фустанот, на што Кели одговорила „Добро е“. Меѓутоа, обезбедувањето потоа кажало нешто друго, што предизвикало големо ненадејно расположение кај Кели, која ја предупредила да не зборува така со неа.– Ти не си моја мајка – извикала таа.Извори блиски до пејачката открија дека до расправијата дошло бидејќи обезбедувањето било агресивно.
Yo @KellyRowland, do we need to pull up? No child of destiny: past, present or future will ever be disrespected.. 👀 pic.twitter.com/qRPtUeS1Ve— Jerome Trammel, M.B.A (@MrJeromeTrammel) May 21, 2024
– Луѓето чија работа е да им помогнат на ѕвездите да одат по црвениот тепих беа агресивни и Кели се обиде да го игнорира. Врие кога стигна до последната жена, која беше безобразна и брзаше со неа додека ги поздравуваше фановите и им помагаше на папараците да ја фотографираат – изјавиле за Дејли Мејл и додале дека на пејачката не и е грижа дали ќе излезе како дива затоа што таа се залага за себе и поставува јасни граници.Сепак, ова не е единствениот изненадувачки потег на Кели Роланд во последно време. Пејачката претходно во февруари го напушти шоуто “Today”. Првично се веруваше дека таа не е задоволна со својата гардероба, но изворите оттогаш потврдија дека таа го напуштила шоуто откако била непочитувана од еден од водителките, кој „агресивно“ ја испрашувал за поранешната колешка Бијонсе, наместо за нов филм што таа требала да го промовира.

Пронајдете не на следниве мрежи: