Сликите на Груевски отстранети од „Белата Палата“

Отстранети се сите слики од поранешниот лидер на партијата Никола Груевски кои со години сведочеа за неговите активности и меѓународни средби. Ваквиот потег опозициската пapтиja го оправдува со потребата од нови илустации за нови лица.
-„Планираме нова содржина на илустрации на проектите кои ќе ги работи идната Влада преводена од ВМРО ДПМНЕ, се со цел да можат новинарите од блиску да се запознаат со истите,“ велат од ВМРО ДПМНЕ.
Опозициската пapтиja дека сака да се дистанција од голем број поранешни функционери и актуелни пратеници говори и фактот што на пратеничките листи ќе стават нови неафирмирани кадри. Очекуваат да добијат 61 пратеник и да формирата Влада.
Повеќе на Телма.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.