Смути со банана и јагоди за брз и здрав појадок

Loading...

Започнете го денот со здраво смути од банана и јагоди.
Потребни состојки:
Банана
Јагоди/малини
Млеко
Чиа семе/овесни снегулки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)


Начин на подготовка:
Во блендерот ставете една свежа банана, јагоди и 1/2 шолја млеко. По ваша желба може да додадете и чиа семе или овесни снегулки. Блендирајте до посакуваната густина. Течноста што ќе ја додадете може да е по избор: вода, млеко, јогурт.

loading...