Снаата на Брена избега на село со синот, а за себе си купи „играчка“ од 160.000 евра!

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ (24) откако ситуацијата со коронавирусот стана побезбедна, таа замина на село за да ги посети нејзините баба и дедо, а со себе го понела и наследникот Александар.
Александра се пофали на своите следбеници дека и овој викенд убавото време ќе го искористи за да ужива во природата и тоа на село со своите сакани.


Пејачката објави неколку фотографии на Инстаграм, а она што ги изненади многумина е фотографијата од малечкиот Александар, со оглед на тоа дека таа ретко споделува фотки од него.
– Ти си моето сонце – пишувало на „емоџито“ кое Пријовиќ го ставила како опис на фотографијата.
Инаку Александра неодамна се почести со скапоцен автомобил од дури 160.000 евра. Како што пишува српски „Ало“, автомобилот е потполно опремен, а покрај најдобра опрема, поседува и детска заштита за врат.
– На Александра од секогаш и било важно автомобилот кој го вози да биде сигурен и брз, а откако го роди синот Александар, најважно ѝ е да биде безбеден. Поради тоа таа избра ваков модел на автомбил – рекол изворт за српскиот весник.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.