Снегот се заканува да го одложи мечот Србија-Шкотска

Снегот кој паѓа во Нови Сад се заканува, на најмалку 24 часа, да го одложи квалификацискиот натпревар помеѓу Србија и Шкотска.Одлуката за евентуалното одложување ќе биде донесена, вечерва, кога играчите на двете репрезентации ќе пристигнат на стадионот „Караѓорѓе“ во Нови Сад, тогаш официјалните лица ќе проценат во каква состојба се наоѓа теренот и дали мечот ќе може да започне во предвидениот термин од 20:30 часот, пренесе агенцијата Бета.Теренот на стадионот во Нови Сад е прекриен со снег, а работниците уште од утринските часови се обидуваат да го исчистат, тие помош добија и од шкотските навивачи кои исто така го чистат снегот.Доколку делегатот и судијата проценат дека не постојат услови натпреварот да се одигра, истиот ќе се одигра во среда.
Макфакс
 Снегот кој паѓа во Нови Сад се заканува, на најмалку 24 часа, да го одложи квалификацискиот натпревар помеѓу Србија и

Пронајдете не на следниве мрежи: