Снимен моментот на падот на авионот Ербас А320

Loading...

Снимен моментот на падот на авионот Ербас А320

Падот на патничкиот авион во Карачиј, Пакистан е снимен од безбедносна камера. Снимката веќе се наоѓа на Јутјуб. Во авионот имало 99 лица.

Пистата била на само еден километар, но сепак авионот не успеа да стигне до неа. Падна во близина со голема експлозија која што може да се види во видеото.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...