Сораја за нејзиното апсење: Се е во ред, претерувате со сензациите!

Loading...

Сораја за нејзиното апсење: Се е во ред, претерувате со сензациите!

Сораја Вучелиќ – Масони (34) пред некој ден беше уапсена во Жабљак во Црна Гора, поради тоа што не постапувала според здравствените прописи на таа земја.

Старлетата не е единствена која била уапсена, туку и М.М. (33) од Подгорица. Девојките биле одведени во државниот суд во Основото државно обвинителство во Пљевина.

View this post on Instagram

💅 ..I met the biggest love in the mirror..

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

„Не сум уапсена, туку заедно со пријателката сме приведени на разговор. Се возевме со нејзиниот автомобил за кој таа немаше документи во себе, а исто ѝ ја заборавила возачката дозвола. Најголем проблем беше што автомобилот беше регистриран со италијански регистарски таблички, но сега се е решено. Нема потреба да се претерува.“ – беше пренесено по порталите широм регионот.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...