Сораја за нејзиното апсење: Се е во ред, претерувате со сензациите!

Сораја за нејзиното апсење: Се е во ред, претерувате со сензациите!

Сораја Вучелиќ – Масони (34) пред некој ден беше уапсена во Жабљак во Црна Гора, поради тоа што не постапувала според здравствените прописи на таа земја.

Старлетата не е единствена која била уапсена, туку и М.М. (33) од Подгорица. Девојките биле одведени во државниот суд во Основото државно обвинителство во Пљевина.

https://www.instagram.com/p/B_vuY4JF3uu/

„Не сум уапсена, туку заедно со пријателката сме приведени на разговор. Се возевме со нејзиниот автомобил за кој таа немаше документи во себе, а исто ѝ ја заборавила возачката дозвола. Најголем проблем беше што автомобилот беше регистриран со италијански регистарски таблички, но сега се е решено. Нема потреба да се претерува.“ – беше пренесено по порталите широм регионот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.