Сос со зденки за највкусни тестенини

Loading...

СОСТОЈКИ:
1 шолја млеко
Пакетче зденки
малку сирење
малку кашкавал


ПОДГОТОВКА:
Млекото се става на оган па се додаваат зденките.
Се убаво се крчка и се ставаат сирењето и кашкавалот.
Се посипуваат тестенините кои сме ги свариле во солена вода.

loading...