Сос со зденки за највкусни тестенини

СОСТОЈКИ:

1 шолја млеко
Пакетче зденки
малку сирење
малку кашкавал


ПОДГОТОВКА:

Млекото се става на оган па се додаваат зденките.
Се убаво се крчка и се ставаат сирењето и кашкавалот.
Се посипуваат тестенините кои сме ги свариле во солена вода.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.