Спектакуларно деби на Дрогба

Дидие Дрогба имаше перфектно деби за својот нов клуб, Галатасарај.

Напаѓачот од Брегот на Слонова коска, на натпреварот со Акхисар Беледеј, постигна гол и имаше асистенција во победата на Галатасарај со 2:1. На гостувањето кај последнопласираната екипа во лигата, Дрогба во игра влегол во 63.минута, пет минути подоцна го постигнал голот за предноста на неговиот тим со 1:0, две минути подцна му асистирал на Јилмаз за 2:0. Со третата победа во последните четири натпревари, Галатасарај ја зголеми предноста на врвот на табелата во однос на Бешикташ на осум бодови. Дидие Дрогба, пред неколку недели потшиша 18-месечен договор со турскиот клуб.
Макфакс
Дидие Дрогба имаше перфектно деби за својот нов клуб, Галатасарај.

Напаѓачот од Б

Пронајдете не на следниве мрежи: