СП 2014: Македонија во Брисел, Франција против Шпанија

Квалификациите во европската зона за пласман на Светското првенство во Бразил продолжуваат во вторник.Македонската репрезентација, во Брисел ќе и гостува на Белгија, репрезентација која заедно со Хрватска е лидер во А групата. Хрватска, гостува во Велс, додека Србија ќе ја пречека Шкотска.Дерби натпреварите ќе се одиграат во Париз и Подгорица – Франција во И групата ќе ја пречека Шпанија (фуријата по ремито со Финска има императив на победа), додека Црна Гора за противник ќе ја има Англија.Група А:20:30 Србија-Шкотска20:45 Белгија-Македонија20:45 Велс-ХрватскаТабела: Белгија и Хрватска 13, Велс 6, Србија и Македонија 4, Шкотска 2Група Б:17:00 Ерменија-Чешка20:15 Данска-Бугарија20:45 Малта-ИталијаТабела: Италија 10, Бугарија 9, Данска и Чешка 5, Ерменија 3, Малта 0Група Ц:20:45 Германија-Казахстан20:45 Република Ирска-АвстријаТабела: германија 13, Шведска 8, Австрија и Р.Ирска 7, Казахстан 1, Фарски острови 0Група Д:18:Естонија-Андора19:30 Турција-Унгарија20:30 Холандија-РоманијаТабела: Холандија 15, Унгарија и Романија 10, Турција 9, Естонија 3, Андора 0Група Ф:10:00 Азербејџан-Португалија20:45 Северна Ирска-ИзраелТабела: Русија 12, Израел и Португалија 8, С.Ирска и Азербејџан 3, Луксембург 2Група Х:20:00 Украина-Молдавија20:45 Полска-Сан марино21:00 Црна Гора-АнглијаТабела: Црна Гора 13, Англија 11, Украина и Полска 5, Молдавија 4, Сан Марино 0Група И:21:00 Франција-ШпанијаТабела: Франција 10, Шпанија 8, Грузија 4, Белорусија 3, Финска 2.
МакфаксКвалификациите во европската зона за пласман на Светското првенство во Бразил продолжуваат во вторник.Маке

Пронајдете не на следниве мрежи: