СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш на навивачите на Македонија

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе се одигра фудбалски натпревар помеѓу Македонија и Англија.

На навивачите на Македонија им се одземани знамињата со сонцето од Кутлеш. Според кажувањата на очевидците, официјалните лица им рекле дека им било наредено ваквите знамиња да се одземаат и да не се дозволуваат внатре во Арената, поради „важноста“ на натпреварот.

Се очекува Арената „Тоше Проески“ вечерва да биде полна до последно место.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.